Fair Play – czysta rywalizacja i szacunek do człowieka drogą do sukcesu

Drużyny młodzików, orlików, żaków i skrzatów Karkonoskiego Klubu Sportowego „JELENIA GÓRA” zakończyły swoje rozgrywki w rundzie jesiennej na boiskach otwartych.  W trakcie jej trwania nie tylko doskonaliły umiejętności piłkarskie, ale również zdobywały doświadczenie w duchu współpracy i fair play. Rozgrywki były realizacją projektu pod tytułem „Fair play – czysta rywalizacja i szacunek do człowieka drogą do sukcesu” dofinansowanego przez Fundację Santander Bank Polska S.A.
W trakcie tej rundy zrozumieliśmy, jak istotne jest nie tylko zwycięstwo, ale także szacunek dla
przeciwników, sędziów i samych siebie. Wszyscy zawodnicy naszej drużyny zaakcentowali ideę Fair Play na boisku poprzez szlachetną rywalizację, szacunek dla zasad gry i koleżeńskie podejście.
Niezwykle ważnym elementem naszej drużyny stały się również żółte silikonowe bransoletki z napisem FAIR PLAY, które z dumą nosiliśmy przed każdym meczem, które także wręczane były zawodnikom drużyn przeciwnych. Te symboliczne gesty przypominały nam o istocie Fair Play, wzmacniając więź zespołową i budując atmosferę szacunku wokół nas.
Przed każdym meczem i treningami trenerzy przypominali o istocie tej idei. Na naszym obiekcie
wyeksponowane były banery, a dla najmłodszych zorganizowany został konkurs na plakat o tej tematyce.
Trenerzy przed każdym treningiem i zawodami podawali przykłady zachowań cechujących ducha
sportowego.
Obecnie zespoły przeniosły swoje treningi na boisko Orlik, a najmłodsi do hali sportowej. W tym czasie wszyscy biorą także udział w turniejach halowych i grach kontrolnych na sztucznym boisku.
Foto: KKS

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content